Obliczanie objętości mas ziemnych

objętość

Obliczanie objętości robót ziemnych jest niezbędne przed wylaniem fundamentów pod inwestycję, taką jak dom jednorodzinny czy przed przygotowaniem podłoża pod drogi, zbiorniki wodne czy inne elementy infrastruktury. Pomiar objętości mas ziemnych wykonywany jest także w celu obliczenia kubatury (czyli objętości) materiałów kruszcowych lub sypkich. Pomiary objętości mas ziemnych czy pomiary objętości kruszyw to usługa, którą warto zlecić profesjonaliście. Tylko doświadczona firma geodezyjna będzie w stanie dobrać właściwe metody pomiarowe i prawidłowo wykonać pracę, co przełoży się na całą budowę i zredukuje jej koszt. 

Nasza firma jest obecna na rynku już wiele lat. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi fachowcami. Nasi geodeci precyzyjnie wykonają potrzebne pomiary, będą dla Państwa wsparciem na każdym etapie inwestycji. Tym, co nas wyróżnia, jest indywidualne podejście do każdego klienta. Wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że jesteśmy liderem na rynku geodezyjnym. Specjalizujemy się także w wykonywaniu pomiarów objętości mas ziemnych. Wykorzystując zarówno technologie pomiarów klasycznych, jak i modele przestrzenne uzyskane z nalotu, UAV dostosujemy się do Twoich potrzeb i wielkości zadania. Wykonujemy pomiary kruszyw w miejscu składowania, obliczamy wysokość i objętość hałd, nasypów, kamieniołomów, wielkości wydobycia w kopalniach odkrywkowych.

 

Dokładny pomiar objętości mas ziemnych – dlaczego jest tak ważny?

Obliczanie mas ziemnych czy inne pomiary geodezyjne to nieodłączny etap prac, które mają na celu przygotowanie terenu pod budowę czy też wykonanie kosztorysu czy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Wykonywanie precyzyjnych pomiarów mas ziemnych ważne jest dla każdej inwestycji. Szczególne znaczenie ma dla inwestycji drogowych i kolejowych – dokładne dane pozwalają na sprawne wykorzystywanie ziemi z prowadzonych wcześniej wykopów. Obliczanie objętości nasypu czy bilans mas ziemnych sprawią, że unikniemy konieczności nadmiernego wywożenia czy dowożenia ziemi, co jak wiadomo, łączyłoby się z dodatkowymi kosztami transportu. 

 

Technologia wykorzystywana do pomiarów

Nasza firma wykorzystuje wyłącznie sprawdzone technologie pomiarowe. Do najnowszych metod pomiarowych należy skanowanie naziemne i lotnicze z wykorzystywaniem drona. Pomiary objętości mas ziemnych z drona są niezwykle precyzyjne. Obliczanie objętości mas z drona to także duża oszczędność czasu. W ostatnim czasie takie właśnie usługi stały się niezwykle popularne. Ważne jest, by wykonywali je specjaliści. Nasza firma współpracuje tylko z doświadczonymi fachowcami posiadającymi uprawnienia do wykonywania usług geometrii mas z użyciem dronów. 

Do standardowych metod pomiarowych należą także: pomiar wielu punktów (będący podstawą do wykonania siatki z wysokością) i wykorzystywanie zdjęć fotogrametrycznych. Tylko wybór odpowiedniej metody sprawi, że prace nie będą czasochłonne, a uzyskane dane pozostaną dokładne. 

 

W jakich sytuacjach należy przeprowadzić pomiar objętości mas ziemnych? 

Obliczanie objętości robót ziemnych z drona czy przy pomocy metod tradycyjnych wykonywane powinny być zawsze przed przygotowaniem fundamentów pod inwestycję budowlaną czy przy opracowywaniu jej kosztorysu. Pomiary objętości i pionowości to także przydatne działanie przy obliczaniu ilości potrzebnych surowców (czy ich zużycia), a także przy liczeniu składów magazynowych (zwłaszcza w magazynach z kruszcem). 

To, jak obliczyć objętość mas ziemnych, nie jest sprawą prostą. Wato zaufać więc specjalistom. Obliczanie objętości robót ziemnych, pomiary objętości nasypów czy wykopów czy też inne prace geodezyjne należy przeprowadzać z najwyższą precyzją i starannością. Ważny jest także dobór odpowiedniego sprzętu, co także gwarantujemy. 

 

Obliczanie objętości robót ziemnych 

Wśród oferowanych przez nas usług znajdą Państwo także obliczanie objętości wykopu. Dzięki tym właśnie danym uzyskamy informacje o kosztach budowy obiektu (wliczając w to koszty wynajmu odpowiedniego sprzętu czy koszty zakupu materiałów budowlanych). Nasi geodeci wykorzystują w pracy najlepsze metody, takie jak metoda przekrojów, metoda warstwicowa czy też metoda pryzm kwadratów. Podobne metody wykorzystywane są także przy obliczaniu objętości nasypu. 

 

Zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści doradzą Państwu i odpowiedzą na wszelkie pytania, przygotują także szczegółowy kosztorys. Działamy na terenie Gliwic i całego Śląska.

Galeria

Skontaktuj się z Nami!

Czekamy by rozpocząć z Tobą współpracę!

Adres

ul. Chorzowska 50,
44-100 Gliwice

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek 7:00 – 18:00

Telefon

+48 601 303 883

Email

info@geo-tec.pl