Tyczenie budynków i sieci uzbrojenia

tyczenie3

Nasi geodeci gwarantują najwyższą jakość wykonywanych prac i pomiarów. Z naszych usług korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i właściciele działek czy gotowych budynków. Jednym z zadań, którymi zajmują się zatrudnieni w naszej firmie specjaliści od geodezji, jest wytyczanie budynku. Specjalizujemy się w wykonywaniu tej usługi, czyli wytyczania budynków, na terenie Gliwic i całego Śląska.

Tyczymy:
  • domy jednorodzinne
  • wielokondygnacyjne budynki biurowe i mieszkalne
  • hale produkcyjno-magazynowe i obiekty handlowe
  • sieci uzbrojenia
  • drogi
  • torowiska.

 

Co to jest tyczenie? 

Tyczenie geodezyjne polega na usytuowaniu na danym terenie dopiero projektowanych budynków lub też sieci uzbrojenia budynku tak, by zgadzały się one z dokumentacją projektową. Zadaniem geodety jest precyzyjne wyznaczenie w terenie dokładnych punktów charakterystycznych obiektów budowlanych. 

W ofercie naszej firmy znajduje się profesjonalne wytyczanie umiejscowienia obiektów budowlanych i sieci uzbrojenia w terenie zgodnie z planem zagospodarowania. Nasze usługi wykonywane są wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Przy budynkach rzetelnie podchodzimy do granic nieruchomości, analizując szkice katastralne. Tyczenie osi konstrukcyjnych  wykonujemy sprzętem o najwyższej precyzji pomiarowej. 

 

Wytyczanie budynku krok po kroku wymaga nie tylko precyzji i najwyższej jakości sprzętu, ale i dobrej znajomości terenu, na którym prowadzone są prace. Poprawne wykonanie tyczenia gwarantuje komfort i spokój na lata, zapobiega wielu problemom w przyszłości. Wytyczenie budynku samemu jest możliwe, ale niezalecane. Tylko profesjonalista może zagwarantować, że usługa wykonana zostanie tak, jak należy. Wyznaczenie budynku przez geodetę jest więc niemalże koniecznością. 

 

Czynności, które wykonuje geodeta 

  • Jeszcze przed rozpoczęciem tyczenia geodeta opracowuje projekt zleceniodawcy i szykuje dane potrzebne do wyniesienia projektu w terenie,
  • W czasie wykonywania wytyczania budynku specjalista tyczy osie konstrukcyjne budynku. Na tym etapie wiemy już, gdzie znajdą się fundamenty budynku,
  • Jeśli tyczona jest sieć uzbrojenia terenu, w terenie wyznacza się punkty charakterystyczne budynku czy innej inwestycji za pomocą drewnianych palików (czasami dodatkowo używana jest farba geodezyjna). Wytyczona zostaje oś budynku.

 

Po wykonaniu pracy nasz geodeta wręcza zleceniodawcy szkic tyczenia obiektu, dokonuje także wpisu w dzienniku budowy, który potwierdza, że wytyczenie budynku zostało wykonane zgodnie z projektem.

 

Ile trwa tyczenie i jaki jest jego koszt? 

Opracowywanie danych potrzebnych przed przystąpieniem do prac (wytyczania) zajmuje zazwyczaj kilka dni. Wszystko zależy od indywidualnego charakteru inwestycji czy terenu, na którym ma powstać. Tyczenie budynku wykonujemy w ciągu jednego dnia, wytyczanie sieci uzbrojenia terenu zajmuje nieco dłużej – wszystko zależy od długości planowanej inwestycji. 

Nasze usługi tyczenia wykonamy w dogodnym dla Państwa terminie. 

Na cenę usługi wytyczania budynku wpływa wiele czynników. Gwarantujemy jednak, że przygotowany przez nas kosztorys będzie precyzyjny, a ceny – konkurencyjne. 

Galeria

Skontaktuj się z Nami!

Czekamy by rozpocząć z Tobą współpracę!

Adres

ul. Chorzowska 50,
44-100 Gliwice

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek 7:00 – 18:00

Telefon

+48 601 303 883

Email

info@geo-tec.pl